Florencija nemokamai. Ką galime pamatyti Florencijoje GRATIS! ( 15 vietų )

Visas Florencijos senamiestis – tai muziejus po atviru dangumi. Taip kad gali klaidžioti ir grožėtis kiek tik nori nemokamai. Bet jei norite pamatyti, kas slepiasi už griežtų akmeninių mūrų , teks eiti vidun. Jau aprašiau, ką nemokamo galima pamatyti Venecijoje. Dabar susipažinkime su kai kuriomis visiškai nemokamomis vietomis Florencijoje.

1)Duomo (Santa Maria del Fiore Katedra)

Nors beveik visų žymiausių Florencijos bažnyčių lankymas yra mokamas, tikras siurprizas yra tai, kad pačią gražiausią ir svarbiausią bažnyčią galite apžiūrėti visiškai nemokamai. Nepamirškite įeiti į vidų! Ir tegul negązdina didelė eilė prie įėjimo- stovėsite neilgai. Deja, ryte Katedra atsidaro tik 10.00, o ir užsidaro gana anksti (16.00 ar 17.00 priklausomai nuo sezono). Jei bus mišios, rekomenduoju padalyvauti. Tai viena iš susikaupimui ir maldai tinkamiausių vietų visoje Italijoje. Kukli Interjero elegancija tai tik pabrėžia.

image

2)Ponte Vecchio – Senasis Tiltas

Tai pats žymiausias Europoje tiltas. Istorine prasme šio tilto pastatymas buvo tikra architektūros naujove, net revoliucija. Tiltas, kaip gatvės tąsa. Tiltas kaip turgavietė. Tiltas, apstatytas įvairiais pastatais. Ir nenukrito! Visi stebėjosi, visoje Europoje bandė imituoti! Šiuo metu čia susitelkusios juvelyrų parduotuvėlės, todėl tiltą dar vadina “Auksiniu“. Sakoma: “ Senasis tiltas- moterų rojus, vyrų pragaras.“

image

3)Mercato San Lorenzo – Švento Lauryno arba Miesto Turgus.

Tai ko gero gražiausias Europos turgus. Šiuolaikinis ir tuo pačiu metu seniausias Florencijos turgus. Čia visada ir visi ateidavo apsipirkti. Leonardas Da Vinčis, Mikelandželas , Bruneleskis ir t.t. Apeikite San Lorenzo bažnyčią ir būtinai užeikite į Liberty stiliaus Mercato pastatą. Pakilkite eskalatoriumi į antrą aukštą. Pakliūsite į Toskanos virtuvės mylėtojų ir gurmė rojų. Daugiau informacijos:

http://www.mercatocentrale. it

image

4)San Lorenzo bažnyčios kiemelis ir Biblioteka.

San Lorenzo bažnyčia ir šalia esančios Medičių Koplyčios – labai svarbios istorinės vietos, susijusios ir su Lietuvos istorija. Įėjimas – mokamas. Bet jei kišenėse švilpia vėjai, nemokamai apžiūrėkite gražiausią renesansinį kiemelį, pakilkite į antrą aukštą- čia nuostabi panorama. Užeikite į ten pat, antrame aukšte esančią Biblioteką. Jos įėjimą ir pagrindinę salę suprojektavo pats Mikelandželas.

image

5)Rožių Sodas – Giardino Delle Rose.

Florencija garsėja savo gėlėmis : rožėmis, kamelijomis ir t.t. Nuostabioje vietoje šalia panoraminės Piazzale Michelangelo įkurtas Rožių “rojus“. Čia pasigrožėsite 1000 rūšių nuostabių augalų ir apie 350 rožių variantų.

Atidaryta kasdien nuo 9.00 iki saulėlydžio.

Adresas: Viale Giuseppe Poggi 2.

image

6)Piazzale Michelangelo- panoraminė Aikštelė Mikelandželo.

Tai pati gražiausia panoraminė aikštelė pasaulyje. Florencijos vaizdas iš viršaus užgniaužia kvapą. Todėl turite būtinai pakilti į kalvą, į Piazzale Michelangelo.

image

7)Il Porcelino- bronzinis Paršelis ( labiau panašus į Šerniuką).

Ši Paršelio bronzinė skulptūra- tikras Florencijos simbolis. Nedidelė , ji puošia Naująjį Turgų pačiame Florencijos mieste prie Sinjorijos aikštės. Su šiuo Paršeliu susijusios įvairios legendos ir turistiniai ritualai. Pavyzdžiui tikima, kad jei patrinsi Paršelio nosį, tave lydės sėkmė ( snūkelis tiesiog blizga!)

Adresas : Piazza del Mercato Nuovo.

image

8)Su poetu Dante susijęs namas ir bažnyčia- Casa di Dante, Chiesa di Santa Margherita Dei Cerchi.

Ar tikrai čia gimė pats didžiausias Italijos poetas Dante Alighieri? Ar čia gyveno? Greičiausiai – ne. Senieji pastatai – tai tik butaforija. Bet labai vykusi butaforija. Graži viduramžiška Florencijos vieta. Nerekomenduoju eiti į “netikrą“ muziejų. Ten ir eksponatų mažoka. O va šalia-  mažutė tiesiog nuostabi bažnyčia, kur  Dantė, neva, pirmą sykį išvydo savo Mūzą ir meilę Beatričią Portinari. Šventos Margaritos bažnyčia – romantiškų įsimylėjalių vieta. Čia visada groja viduramžiška muzika, čia prie Beatričės kapo specialiuose krepšeliuose paliekami meilės laiškai su prašymais ir palinkėjimais. Ši vieta – tai lyg ir Džiuljietos kiemelio Veronoje florentietiškas variantas.

image

9)Senoji Santa Maria Novella Vaistinė – Officina Farmaceutica di Santa Maria Novella.

Šalia vienos iš pačių svarbiausių Florencijos bažnyčių Santa Maria Novella yra viena iš pačių gražiausių pasaulyje senovinių vaistinių  Čia per amžius buvo gaminami vaistai, kvepalai. Apžiūrėkite elegantišką senovinį interjerą. Atrodys, kad esate kažkur rūmuose, o ne vaistinėje. Jei nusipirksite kokį kremą ar kvepalus- turėsite originaliausią suvenyrą.

Vaistinė šiek tiek atitolusi nuo Santa Maria Novella bažnyčios ir aikštės. Adresas: Via Della Scala 16. Dirba kasdien nuo 9.00 iki 20.00.

image

10)Strozzi rūmai – Palazzo Strozzi.

Įspūdingi turtuolių aristokratų Strozzi rūmai šiandien yra įvairių laikynų parodų vieta. Žinoma,- parodos mokamos, bet ketvirtadieniais nuo 18.00 iki 22.00 dalį Palazzo Strozzi gali apžiūrėti nemokamai.

image

11)Senųjų  Florencijos Rūmų kiemelis ir Lanzi “lodžija“ – Palazzo Vecchio e Loggia dei Lanzi.

Pakilkite keliais laipteliais aukščiau į Loggią – pasijusite tikrame skulptūrų muziejuje. Prieš Jus – Čelinio ir Džianbolonjos šedevrai. O jei norite pamatyti patį didingiausią Florencijos kiemelį- užeikite į Palazzo Vecchio- pagrindinį politinės valdžios pastatą . Kai aš pirmą kartą patekau į Florenciją- šis kiemelis man atrodė pats gražiausias visame mieste. Nepraeikite pro šalį ! Šiandien tai- Merijos kiemelis. Čia renkasi visos įžymybės.

image

12)Dvi terasos, kur galite padaryti geras nuotraukas. Nuostabios panoramos. Nemokamai:

a) Univermago “ Rinascente“ viršutiniame aukšte- Kavinė “Caffe la Terrazza“. 

Pakilkite liftu ar eskalatoriumi į patį viršutinį aukštą. Toliau keli laipteliai ir …! Nuostabus panoraminis miesto vaizdas. Žinoma, galite ir kavos išgerti. Adresas: Piazza della Repubblica 1;

image

b) Bibliotekos Oblate viršutinis aukštas. – Caffetteria delle Oblate.

Šioje kavinėje kas vakarą vyksta muzikiniai koncertai. Gerai būtų išgerti užsisakyti kokį kokteilį ( tiktų florentietišką “Negroni“ ). Adresas : Via dell’Oriuolo 26. Dirba nuo 9.00 iki 0.00.

image

13)Vargonų muzika – vakariniai nemokami koncertai centrinėje Corso gatvėje.

Jei būsite Florencijoje vakare, galite ateiti į nemokamą koncertą vienoje iš nedidelių bažnytėlių Corso gatvėje. Bažnyčia vadinasi Santa Maria de’ Ricci.

Adresas : Via del Corso 10. Kartais grojama vargonais, kartais – dainuojama. Koncertus organizuoja bažnyčia, visa informacija skelbiama prie įėjimo.

image

 

14)Gražiausios Anglų kapinės – Cimitero Inglese.

Jei važinėsite po Florenciją mašina – tikrai apvažiuosite šias kapines. Čia palaidota daug žinomų anglų ( kai kurie žinomi rašytojai), todėl vadinami Anglų kapinėmis- Cimitero Inglese. Jei nenorite lankyti liūdnų vietų, atkreipkite dėmesį bent jau pravažiuodami. Tai tokios kapinės, kurių grožis įkvėpė vieną žymiasių pasaulyje paveikslų. Dailininkas  Arnold Böklin nutapė “ Mirusiųjų Salą “. Šis paveikslas buvo mylimiausias Adolfo Hitlerio ir Stalino paveikslas. Dailininkas nutapė kelis variantus.

PWI83823 The Isle of the Dead, 1880 (oil on canvas) by Bocklin, Arnold (1827-1901); 111x155 cm; Kunstmuseum, Basel, Switzerland; (add.info.: painted at the request of a young widow who wanted 'an image to dream by'; initially entitled 'A Tranquil Place';); Peter Willi; Swiss,  out of copyright
PWI83823 The Isle of the Dead, 1880 (oil on canvas) by Bocklin, Arnold (1827-1901); 111×155 cm; Kunstmuseum, Basel, Switzerland; (add.info.: painted at the request of a young widow who wanted ‘an image to dream by’; initially entitled ‘A Tranquil Place’;); Peter Willi; Swiss, out of copyright

15)Aukščiausioji ir seniausioji Florencijos bažnyčia – San Miniato.

San Miniato- tai ne vien bažnyčia , bet ir vienuolynas, vaistinė. Visas pastatų ansamblis lyg skrenda virš miesto. Adresas: Via Delle Porte Sante 34 ( šalia Piazzale Michelangelo).

Anksti ryte – 7.00 vienuoliai meldžiasi ir gieda. Galite padalyvauti.

Šiap jau čia – puiki vieta medituoti ir apmąstyti Florencijos grožį. Miestas bus po Jūsų kojomis.

Miestas pilnas paslaptingų vietų. Įdomu, kad dažniausia tos vietos nemokamos. Bet apie jas parašysiu smulkiau. Apie kiekvieną ypatingesnę vietą- atskirai. Svarbiausia – GRATIS – NEMOKAMAI…

image

2 komentarai “Florencija nemokamai. Ką galime pamatyti Florencijoje GRATIS! ( 15 vietų )

  1. aciu! beveik visos vietos aplankytos, kurios paminetos sarase, bet niekad apie kavines nieko nezinojau, tad bus puiki proga apsilankyt, isgerti kavos ir pasigrozeti panorama sekanti karta Florencijoj. Aciu dar karta! 🙂
    Linkejimai is Pizos,
    Emilija

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.